9 שנות נישואים

היום אני ועופר נשואים 9 שנים, כמעט עשור. אני חושבת שלהרבה מאיתנו יש את האקס המיתולוגי הזה, זה שהניתוק ממנו היה סוג של אתגר. לי היו שניים. אחד היה בחור חרדי שהכרתי בגיל 16 ואותו אהבתי אהבה גדולה. השני היה בחור חילוני, הראשון לאחר החזרה בשאלה ושאהב אותי אהבה גדולה. בסופו של דבר קיבלתי אהבה שהיא כפל כפליים כפול ומכופל במיליון מכפלות! זכיתי במערכת יחסים בה מתאפשר לי להתפתח ולהשתנות בלי לפחד שהצד השני יברח או יתנגד. זכיתי לחיות חיים לצד אדם מיוחד במינו שהוא באמת באמת מעבר לכל מה שהייתי חולמת. את זה אני אומרת לא ממקום של ציפיות כלפיו, הוא בכלל לא יכול לאכזב אותי, לא משנה מה הוא יעשה, כי אני פשוט אוהבת אותו ללא תנאים, כך שזה לא שהוא עמד באיזשהו מבחן שלי, הוא פשוט הוא.
לפעמים בהרצאות אני מדברת עליו. באחת ההרצאות שהוא נכח, כשהנוכחים הבינו שהוא יושב שם הם בקשו שיבוא לשבת לידי, הם רצו לשאול אותו שאלות. עופר הוא חלק בלתי נפרד מהסיפור שלי, יש לו חלק בכל דבר אותו הצלחתי להשיג, בכל למידה, בכל התפתחות.. ולי יש בשלו. יש לי זכות ללמד אחרים על זוגיות, אבל יש לי זכות עוד יותר גדולה לעשות את הלמידה שלי לצידו, בעזרתו, יחד איתו.
בסוף יולי יהיה עשור להיכרות שלנו, אני סקרנית לדעת מה יביא איתו העשור הבא. אני נוצרת כל רגע שיש לי בגוף ובו אני לצד עופר, הקיום הזה לא ברור לי מאליו. אני רוצה להמשיך להוקיר את הרגעים איתו, אבל לא מתוך הפחד שיום אחד הם יגמרו, אלא מתוך השמחה של הקיום בהווה, מתוך ההבנה שהחיים עצמם גלומים בכאן ועכשיו.
הרבה דברים יש לי להגיד על החיים, על זוגיות, על מיניות, על פחד, על אהבה, על המוות.. כרגע אני בוחרת להגיד את זה:
אתם לא חייבים להתפשר או לשאוף לבינוני, אתם יכולים לעשות יותר ממה שנדמה לכם, להגשים יותר ממה שנדמה לכם, לשנות יותר, להתפתח יותר, לשמוח יותר ולאהוב יותר.
המטרה היא לא להעביר מסר של "אל תסתפקו במה שיש לכם", אלא להעביר את המסר עד כמה עוצמתיים אתם, הרבה מעבר לכל דמיון.
אינני יודעת מה הוא הבינוני שלכם או היותר שלכם. למישהו קטוע גפיים נקודת הבינוניות תהיה במקום אחר מאשר מישהו עם רגליים, אתם מבינים את הדימוי נכון? מעבר לזה, יכול להיות שה"יותר" שלכם הוא דווקא כן "להסתפק בבינוניות", אולי היותר שלכם הוא דווקא להרפות, להבין שזה בסדר גם לא לעשות כלום. לכל אחד יש פה נקודת התחלה שונה, סיפור שונה ודרך שונה ללכת בה, אבל לכולנו יש מקור עוצמה ענק בכדי לתאר, כולנו על כל גרסאותנו עצומים, חכמים ויכולים, כי כמו שאמרתי מיליון פעם ואני לא מתכוונת להפסיק – אנחנו אלוהי העולם שלנו.

אז אני שמחה לראות איך אני מנצלת את מעמדי בתור אלוהים כדי ליצור לעצמי את הזוגיות שאני רוצה. אני שמחה, אני חופשיה ובטוחה לבטא את עצמי ואני באהבה.. אני יכולה להיות אני. את אותו מרחב בדיוק אני רוצה לתת לעופר, מרחב שבו הוא יוכל להיות הוא, בלי הפחד שהצד השני יברח או יתנגד.
ככה זה בזוגיות, בעודי לומדת את עצמי ודורשת את המרחב שלי להתפתחות, אני גם לומדת איך ליצור לצד השני את המרחב הזה, כך שנוכל להתפתח ביחד ובו זמנית כל אחד לחוד. וזה הכי כיף בעולם  🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *