ממד הביניים

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

צורות חיים רבות ושונות קיימות בין המישור השלישי למישור השני. צורות החיים השונות אינן מקובעות לממדים מסויימים, ולמעשה אף החלוקה לממדים הינה אשליה שנועדה לעזור לנו להבין אותם, לתפקד ולהתפתח בתוך מערכת הקיום.

מעט מתחת למה שאתם קוראים לו המישור השלישי, קרוב מאוד אליכם, קיים רובד קיום שהוא בין הפיזי ללא פיזי. ממד זה מתקיים פה על כדור הארץ ותושביו חולקים עמכם את האדמה הזאת. בממד זה חיים יצורים שונים ומשונים שפעמים רבות חדרו לתודעה האנושית ונחשפו לעיניי האדם, ובכך תפסו מקום מכובד בתרבות הפולקלור, האגדות והסיפורים שלכם. אנו מדברים על ממד הפיות, הגמדים, השדונים ושאר יצורי הביניים – כלומר הפיזיים והלא פיזיים בו זמנית.

בעבר יכלו בני האדם לראות יצורים אלה בעיניהם הפיזיות. זאת משום שבני האדם היו בעבר קשורים יותר לטבע, הצ'אקרות העליונות לא היו כה חסומות ובשל כך התאפשרו קליטה וראיה של מראות שמחוץ לטווח הראיה ה"רגיל" של ימינו. מצב זה השתנה משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא חסימת הצ'אקרות העליונות אצל רוב בני האדם ובמקרה שאנו מדברים עליו מדובר בעיקר על חסימת צ'אקרת העין השלישית. הסיבה השניה היא הפרדה מכוונת בין בני האדם שבמישור השלישי לממד של יצורי הביניים. הפרדה זו נעשתה בעקבות החלטה של ישויות רוחניות גבוהות האחראיות על הסדר וההתנהלות בכדור הארץ, בעקבות הגעתן למסקנה שהיחשפות בני האדם ליצורים אלה עלולה לבלבל ואף להפריע בהתפתחותם.

 

שני המישורים – המישור השלישי והמישור שהוא למעשה ממד ברטט נמוך מעט מהמישור השלישי ונקרא לו "ממד הביניים" – הם בעלי מטרות התפתחותיות שונות וסוג החוויות בהם שונה. מטרת ההגעה אל מישור הביניים היא חוויה של הישרדות ושל מוסר, אך רמת התפתחות התודעה נמוכה משל המישור השלישי. ניתן להמשיל את הישויות במישור הביניים לילדים. ישויות אלה עוברות לרוב מסלול חיים קצר, המוגבל לכלים הניתנים להם במישור זה. הלידה והמוות של אותן ישויות שונים משלכם במישור השלישי. לחלקן יש גוף דומה לשלכם, אך בכל זאת אחר. דמן אינו אדום אלא ורוד-לבן, איבריהן הפנימיים שונים משל בני האדם ונבראו כדי לתמוך בחיים קצרים יותר ומאתגרים פחות.

התדר של ישויות אלה קרוב מאוד לטבע והן חוות את הטבע בצורה פחות פיזית מכם. ישנה היררכיה בממד זה שמתבטאת בהתפתחות התודעה שלהן. קיימים יצורי יבשה, שכוללים גמדים, שדונים וישויות נוספות, ששיעורם העיקרי הוא הישרדות בשילוב עם שיעורי מוסר ברמה התפתחותית פשוטה ביחס לבני האדם. תוכלו לראות זאת כסוג של ילדותיות אפילו, לעומת השיעורים שאיתם אתם מתמודדים.

הישויות בעלות התודעה הגבוהה במישור זה הן הפיות. הפיות מאופיינות לרוב באנרגיה נשית אך הן א-מיניות. תפקידן הוא להחיות את הקיום הרוחני של הטבע. הן אלה שנותנות לטבע את המראה החי, המואר, הרענן, הקסום. ניתן לראות בעין אנושית את האור שהן מפיצות בטבע, בעיקר במקומות שבהם חיות ישויות רבות מן המישור הזה. נופים בראשיתיים המאופיינים פחות בהשפעה אנושית, הם המקומות שבהם חיים רוב יצוורי הביניים.

ישנם אנשים המתקשרים עם ישויות במישור זה. בעלי ניסיון מדיטטיבי וצ'אקרה שלישית פתוחה יוכלו אף לראותן ואולי לתפוס אותן בעין אנושית. יצורים אלה יודעים שאין מתפקידם להתערב בחיי בני האדם. קיימת נוכחות רבה מאוד של מדריכים בממד הביניים והתערבותם ישירה יותר מאשר במישור השלישי, זאת משום שרמה ודרך ההתפתחות שם מחייבת התערבות רבה יותר.

ההתחברות לטבע, התקשור עם בעלי החיים והצמחים, יכולים להביא באופן טבעי להיחשפות ישויות מממד הביניים ולראייתן. ניתן להנות מתקשורת איתן במידה ומצבכם האישי ימשוך אליכם ישויות חיוביות ומפותחות, כמו הפיות למשל. באופן טבעי האדם יוכל לחוש האם אותה נוכחות נעימה לו או לא. ניתן ללמוד מן הפיות על הטבע, לקבל מהן השראה על החיבור לצד הרוחני של הטבע, על החמלה כלפי כדור הארץ, בעלי החיים והצמחים. חיבור זה יכול לסייע לאדם להתחבר לעצמו, לאהבה ולחמלה כלפי עצמו וכלפי העובדה שהוא נוכח על אדמה זו, פעמים רבות עם כל הקשיים הכרוכים בכך.

יצורי היבשה במישור הביניים ניזונים לרוב מפירות, זאת משום שפירות הם המזון העדין ביותר בתדר שלו על כדור הארץ ולכן מתאים לגופם הפיזי-לא פיזי. כיוון שהם חיים על תדר שהוא לא פיזי לחלוטין, הם מסוגלים לבצע פעולות שהאדם אינו יכול לבצע. המעבר ממקום למקום נעשה ביתר קלות ואינו מחייב בהכרח צעידה פיזית. הפקת הצלילים מגופם דורשת פחות גיוס שרירי. בהשוואה למאמץ הפיזי שבני האדם צריכים להשקיע כדי לבצע פעולות יומיומיות, המאמץ של יצורי הביניים קטן בהרבה.

"מבחני" ההישרדות במישור הביניים אינם מורכבים כמו שלכם ונשארים בטווח ה"בטוח". כלומר, רמת הסבל שאתם מכירים אינה מתקיימת שם. המצב דומה יותר להתמודדות בין ילדים על ממתק או משחק. כך גם לגבי הקונפליקטים המוסריים, הם כולם ברמת קושי "קלה" ביחס למישור שלכם.

כאשר ישות במישור הביניים מסיימת את יעודה בגוף, היא יכולה לבחור אם לחזור שוב אל אותו ממד או להתקדם אל המישור השלישי. במידה והוחלט שאותה ישות תתקדם אל המישור השלישי, תבוצע לרוב "התכה" – שילוב של אנרגיית הישות יחד עם אנרגיה של נשמה המיועדת לרדת אל המישור השלישי כאדם.

כאשר יצורי הביניים מתים הם אינם משאירים גוף כמו אצל בני האדם, אלא נעלמים מאותו המישור. כך גם לגבי שאריות המזון או כל פסולת שהיא. המזון שהם אוכלים אינו פיזי לחלוטין, כאמור הם ניזונים בעיקר מפירות, אך זוהי יותר אכילה של מהותו הרוחנית-אנרגטית של הפרי.

מוכרים סיפורי פולקלור רבים על מפגש בין ישויות הביניים לבני האדם. בין המפורסמים שבהם הוא סיפור "שלגיה ושבעת הגמדים". למען הסקרנים מביניכם נאמר שהסיפור המקורי שונה מהסיפור שאתם מכירים. אותה שלגיה היתה נשמה שחיה בגוף של בת אדם. היא היתה נשמה שחוותה מצוקה רבה בחייה, מצבה הנפשי לא היה יציב והיא סבלה בביתה. היא היתה שייכת למשפחה עשירה ביותר, כמוה היו משפחות נוספות באותה התקופה. אותה שלגיה החליטה לברוח מביתה אל היער, שם מצאה נחמה. בני האדם יכלו אז לראות את יצורי ממד הביניים ולתקשר עמם. שבעת הגמדים היו יצורי ביניים ילדותיים ולא מפותחים, ולא בהכרח דאגו לשלומה של שלגיה. הם נהנו להשתעשע על חשבונה. שלגיה שרדה ביער כיוון שהיתה לה אפשרות למחיה בסיסית, אך היא היתה מנותקת מבחינה תודעתית. ״התפוח המורעל״ הוא תרגיל שעשוע שביצעו הגמדים. משפחתה של שלגיה החליטה לחפשה מפאת הבושה ולחתנה עם אדם כלשהו.

זהו בקצרה סיפור שלגיה ושבעת הגמדים. כמוהו, סיפורים רבים הפכו לסיפורי עם שהתרחקו מהמציאות המקורית. האם אתם מבינים עד כמה "דמיונכם הפרוע" מהול במציאויות שונות? האם אתם מבינים את מגוון האפשרויות הרחב והאינסופי להתפתחות? אינכם צריכים לפחד או לחשוש. קיום סוגי החיים הרבים אינו מהווה איום כלשהו עליכם. כמוכם, כך כל צורות הקיום – אהובות ללא תנאי.

תקשור זה נועד לפתוח את לבכם אל האפשרות שהמציאות היא הרבה יותר ממה שהעין האנושית מסוגלת לקלוט. הוא נועד לחבר אתכם לצד הרוחני שהוא בלתי נפרד מכם. תודעה אלוהית, המהווה כל אחד ואחד מאיתנו מתקיימת בכל המישורים, הממדים, בכל צורות הקיום. גמד, פיה, אדם, מדריך, מלאך ועוד אינספור ישויות שונות, כולם חלק מן האלהים עצמו וביטוי שלו. הקיום הינו בלתי מוגבל ואינסופי. הכל אפשרי, הכל אמיתי, בייחוד מה שתרצו שיהיה. שחררו את הכבלים, את הפחד, את הקיבעון, היפתחו לאהבה ולהבנה שאתם חלק מן האלהים. בחרו לכם את סוג החוויה שבה אתם מעוניינים וזכרו, אנחנו פה איתכם כדי לתמוך, לעודד ולאהוב ללא גבולות.

שלכם,

לואן ואחרים.

~~~~

הערות:

1. שימו לב שלואן מבדיל בין המושג ״מישור״, המהווה איזור קיום מוגדר ומסויים, למשל כדור הארץ, לבין המושג ״ממד״, המהווה צורת חיים מסויימת על אותו המישור. כלומר יכולים להיות ממדים מקבילים בו זמנית על אותו המישור. גם המישור וגם הממד מאופיינים בתדר או ברטט מסויימים שמהווים "מסגרת" או "גבול" לאותו ממד/מישור ומגדירים אותם. הגדרות אלה אינן מושגים מקובעים ונוקשים, אלא נועדו לסייע להבנת הקורא. המציאות גמישה הרבה יותר.

2. לואן הינו המדריך האישי שלי ובעל ידע רב על ממד הביניים, כיוון שהיה מדריך בממד זה. האחרים בתקשור זה הם מדריכים של ממד הביניים כעת. ההתייחסות ל’זמן״ בהסבר זה נועדה לסייע להבנת הקורא ואינה רלוונטית לגביהם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *