ממשל ארה"ב תומך באמונות התזונתיות של הכנסייה האדוונטיסטית

תרגום למאמר של בלינדה פטקי.
למקור לחצו כאן.

על המחברת:
בלינדה פטקי היא אשתו של ד"ר גארי פטקי – מנתח אורתופד מאוסטרליה שסייע למטופליו לשפר את בריאותם ואף להימנע מהצורך בניתוחים ותרופות, באמצעות תזונה דלת פחמימה. כאשר ניסיונות ההשתקה והחקירה נגד גארי החלו, פתחו בלינדה וגארי במסע לניקוי שמו ועל הדרך גילו תגליות מרעישות בנוגע לאינטרסים ואידיאולוגיות המעורבים בהנחיות התזונה הרשמיות ומערכת הרפואה המודרנית. בסוף 2018 נוקה ד"ר פטקי מכל ההאשמות וקיבל התנצלות בכתב מהמועצה הלאומית של הסוכנות האוסטרלית לרגולציה רפואית.


מינהל ביידן-האריס תומך באמונות התזונתיות האדוונטיסטיות עבור כל האמריקאים

הודעת רפורמת הבריאות של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי המקדמת טבעונות, טוענת כי נראה שהחיזיון שניתן לאלן ג'י ווייט (1863), נביאה ומייסדת הכנסייה, סוחף את ארצות הברית ומטביע את עצמו במרקם החברתי האמריקאי, תוך מינופו של הקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים (ACLM) ולאחר רכישת 'האזורים הכחולים' (Blue Zones®) ב-2020 על ידי הכנסייה.

קשה לדמיין שמסרים כה חזקים נגד בשר הנמסרים באמצעות שתי הארגונים הללו, מתקבלים כ'בשורת האמת' על ידי ממשל ביידן-האריס בעקבות קונגרס ראשי הערים ה-89 בארה"ב שהתרחש ב-2021, ושכרגע הם משפיעים על ועידת הבית הלבן של 2022 בנושאי רעב, תזונה ובריאות.

לפני 53 שנים, כינס ריצ'רד ניקסון את ועידת הבית הלבן המכוננת בנושאי רעב, תזונה ובריאות, להם השלכות לא רצויות שהפכו לפחד משומן רווי וכולסטרול. האם ועידת הבית הלבן לשנת 2022 תיקח את זה צעד קדימה ותעשה דמוניזציה גם לחלבונים מהחי?

באופן מדאיג, אמונות דתיות אדוקות והטיות אישיות נגד חלבון או שומן מן החי שוללים דיון מעמיק בנושאי אכילה בריאה, מניעה וריפוי של מחלות לא מדבקות, והבנה של 'מדעי התזונה' בהקשר לבריאות האדם והפלנטה.

בשנת 2022, הקולג' האמריקני לרפואת אורח חיים (ACLM) התחייבו "לתרום" גישה חופשית למשאבים חינוכיים באתר האינטרנט שלהם ל-100,000 אנשי מקצוע מתחום הבריאות ולכסות מחצית מעלות ההכשרה וההסמכה לרפואת אורח חיים עבור 1,400 נותני טיפול ראשוני כחלק מתוכנית הפעולה של ועידת הבית הלבן, יחד עם הצעה נוספת ל-200,000 אנשי מקצוע מתחום הבריאות, מאוחר יותר בניו יורק בשנה שעברה.

יש לי חששות עמוקים לגבי המשאבים ה'חינמיים' המוצעים על ידי ACLM והפוטנציאל לרווח שהם צפויים להרוויח בתמורה, עליו אדון בקרוב. אבל קודם…

"ועידת הבית הלבן – רעב, תזונה ובריאות". תמונה מהאתר של בלינדה פטקי.


האמונות התזונתיות של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי

באופן לא ייאמן, הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי משפיעה לא רק על הרגלי התזונה של חבריה, אלא גם על אנשים ברחבי העולם שאינם חברים בה, זאת באמצעות המבנה השאפתני שלה המוקדש לרפורמה בבריאות, לחינוך ולקידום טבעונות.

מייסדת הכנסייה והנביאה, אלן ג'י ווייט, טענה שאלוהים סיפר לה שבשר הוא תמריץ רעיל המטמא גברים, נשים וילדים מבחינה מוסרית, רוחנית וגופנית, ובאמצעות נטישת הבשר ניתן להצליח יותר בהשגה ושמירה על אורח חיים דתי.


חינוך לבריאות הציבור – חובת הכנסייה

אלן ג'י ווייט לימדה שזוהי חובתה של "כנסיית ה'שארית' הנבחרת של אלוהים" לעסוק באופן פעיל בחינוך לבריאות הציבור כדי להזהיר אחרים מפני הסכנות הפיזיות של אכילת בשר והפרת חוקי הטבע שחוברו על ידי אלוהים עצמו.

האוונגליזם הרפואי נחשב לזרוע הימנית של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי ושל מסר הרפורמה הבריאותית שלהם, המנוסחת כ"קלף כניסה [במקור ‘The Entering Wedge’], במטרה לפתוח את הלב והמוח לגרסה שלהם ל'בשורה' ולהאיץ את שובו של ישו.

האמונה ש'פירות, אגוזים וזרעים' הם התזונה "נטולת החטא" שאלוהים בחר לאדם כדי שיגיע ל'שלמות הדמות', מתעלמת מבראשית ט':3, שם כרת אלוהים ברית עם נח: "כָּל-רֶמֶשׂ אֲשֶׁר הוּא-חַי, לָכֶם יִהְיֶה לְאָכְלָה: כְּיֶרֶק עֵשֶׂב, נָתַתִּי לָכֶם אֶת-כֹּל." ישנה התעלמות מספרי ויקרא ודברים מהברית הראשונה, המתארים את תהליך השחיטה של ​​בעלי החיים, תוך פירוט מזונות 'נקיים' ו'טמאים'. ישנה התעלמות מוחלטת מהברית החדשה, שם יש הסבר במרקוס, פרק ז', פסוקים 18-20 כי "כָל־הַבָּא אֶל־תּוֹךְ הָאָדָם מִחוּצָה לוֹ לֹא יְטַמְּאֶנּוּ׃ כִּי לֹא־יָבוֹא בְלִבּוֹ כִּי אִם־בִּכְרֵשׂוֹ." [מה שנכנס אל תוך האדם אינו יכול לטמא אותו כי הוא הולך לבטן, לא ללב.]

אמונת 'רפורמת הבריאות' של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי מתעלמת גם מתזונת אבותינו שכללה חלבונים ושומנים מן החי, וצייד וליקוט אבולוציוניים.

החינוך התזונתי מאפשר לכנסייה להרוויח ממכירות של "מזון בריאות", מזון המיוצר ביותר מ-20 תעשיות מזון עולמיות של הכנסייה, ולתפוס את מקומם של 'הבשר, הביצים, החלב והחמאה'.


הקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים (ACLM) – אוונגליזם רפואי

הקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים (ACLM), שנוסד בשנת 2003 בקמפוס אוניברסיטת לומה לינדה בתור האגודה הנוצרית לרפואת אורח חיים (CALM), הפך לכלי המושלם כדי 'להגיע לערים' [cities] ולשתף את הגרסה האדוונטיסטית לבשורה באמצעות 'אוונגליזם רפואי'.

'צריכת מזון מלא וצמחי בעיקרו', ללא חלבונים ושומנים מן החי, תבנית אחת שמתאימה לכולם – האם זה מה שילמד כ"בריא" לכולם?

היכן השקיפות כלפי מי שלא רשום לתורת התזונה של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי?

ד"ר ג'ורג'יה איד ניגשת לעניין: "תזונה טבעונית חסרה מבחינה תזונתית ברכיבים התזונתיים הבאים: ויטמין B12, רטינול, ויטמין D, ויטמין K, נתרן, אשלגן, סידן, ברזל ואומגה 3. סביר להניח שההשלכות יהיו לכל החיים ויובילו לתוצאות בריאותיות גרועות יותר, במיוחד בקרב ילדים ונערות מתבגרות שהחלו לקבל ווסת".
"חשוב לקחת בחשבון שדגנים, קטניות, אגוזים וזרעים – המזונות העיקריים בתזונה צמחית – מכילים פיטאטים, מגנט מינרלי שמפריע באופן משמעותי לספיגה של מינרלים חיוניים כמו אבץ, סידן, ברזל ומגנזיום. הם מכילים גם אוקסלטים, תרכובות קושרות מינרלים המצויות במגוון רחב של מזונות צמחיים ומפריעות לספיגת הברזל."

האם התכנית של ACLM ל'צריכת מזון מלא וצמחי בעיקרו', ללא חלבונים ושומנים מן החי – זה מה שילמד כ"בריא" לכולם?

"אין הוכחה ברורה לכך שתזונה טבעונית שהתחילה בילדות המוקדמת מעניקה יתרון בריאותי מתמשך. מצד שני, תזונה טבעונית עלולה להיות מכרעת עבור ילדים צעירים, עם סיכונים להזנה לא מספקת מבחינת איכות החלבון והאנרגיה, כמו גם חומצות שומן ארוכות שרשרת, ברזל, אבץ, ויטמין D, יוד, סידן, ובמיוחד ויטמין B12. חוסרים תזונתיים אלו עלולים להוביל להפרעות התפתחותיות קשות ולעיתים בלתי הפיכות."
פסקל מולר
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31991425/

כדי לשגשג, ילדים וצעירים זקוקים במיוחד לחלבונים ושומנים מן החי שהינם זמינים ביולוגית.

"רפואת אורח חיים – צלחת מזון מלא מבוססת צומח לילדים, תאומים ונוער (חריזה באנגלית) – התחלה בריאה לחיי בריאות". תמונה מהאתר של בלינדה פטקי.ה"תרומה" של ACLM לוועידת הבית הלבן בנושאי רעב, תזונה ובריאות

מי עוד מטיל ספק בחינוך הרפואי/בריאותי ה"חינמי" שמציע הקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים (ACLM), וברווח הפוטנציאלי בו הם יזכו בתמורה?

"הקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים (ACLM) מתחייב להשקעה בת שני חלקים, המתחילה במתן רישום חינמי ל-100,000 רופאים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות לחבילת הקורסים המקוונים בני ה-5.5 שעות רפואה ומזון להסמכות Medicine Essentials CME/CE. חבילת קורסים זו, במחיר של $220, זמינה דרך מערכת ניהול החנויות והלמידה של ACLM, המייצגת את ההשקעה של ACLM בסך $22,000,000 לתמיכה בוועידת הבית הלבן." הודעה של ACLM לעיתונות, ספטמבר 2022.

כטעימה, נראה שהמכללה האמריקאית לרפואת אורח חיים מציעה 'לתרום' משאבים חינוכיים 'כדי לשפר את הדרכת התזונה' בקרב אנשי מקצוע רפואיים בעלות כביכול של 24,100,000 דולר.

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2022/09/28/fact-sheet-the-biden-harris-administration-announces-more-than-8-billion-in-new-commitments-as-part-of-call-to-action-for-white-house-conference-on-hunger-nutrition-and-health/

באופן ספציפי, ACLM טוענים שהם יתרמו 5.5 שעות של נקודות זכות בקורס חינוך מתמשך בנושאי תזונה ונושאי "אוכל הוא רפואה" ל-100,000 ספקי שירותי בריאות הממוקמים באזורים עם שיעורים גבוהים של מחלות הקשורות לתזונה.

הערה: המשאב הזה בן 3 החלקים של 5.5 שעות כבר נוצר וקיים באתר של ACLM. לקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים לא עולה כלום לספק לאנשי מקצוע בתחום הבריאות את הקישור.

הקולג' טוען שהוא גם "יתאם" עם המועצה האמריקאית לרפואת אורח חיים (ABLM) כדי לכסות מחצית מעלות ההכשרה וההסמכה לרפואת אורח חיים עבור 1,400 ספקי טיפול ראשוני.

הערה: כיסוי מחצית מהעלות פירושו תרומה של 750 דולר לאדם עבור תוכנית הכשרה והסמכה שנמצאת תחת הבעלות שלהם!

זהו מצב של ווין-ווין עבור המועצה האמריקאית לרפואת אורח חיים מכיוון שהם יקבלו 750 דולר עבור כל נרשם שאינו חבר. ממי? האם האדם או הממשלה ישלמו את החצי השני עלויות ההכשרה?


האם עוד 200,000 אנשי מקצוע מתחום הבריאות בניו יורק עומדים להפוך לאוונגליסטים רפואיים עבור הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי?

על פי ההודעה לעיתונות של משרדי ממשלת ניו יורק מ-5 בדצמבר 2022: "ראש עיריית ניו יורק אריק אדמס והקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים (ACLM) הכריזו היום על שותפות חדשה במטרה לספק בחינם לכל עובדי הבריאות בניו יורק הכשרה במבוא לתזונה ורפואת אורח חיים, שתאפשר למטפלים הללו לשלב תוכן מבוסס ראיות בקליניקה שלהם לטיפול במצבים בריאותיים מסוימים."

"השקעתם של ACLM בסך 44 מיליון דולר תכסה הכשרה של עד 200,000 רופאים, אחיות, מטפלים, דיאטנים ואנשי מקצוע אחרים מתחום הבריאות בעיר ניו יורק, והיא ההכשרה הגדולה ביותר בעולם לרפואת אורח חיים".


אלו לא "תרומות"

בואו נניח שרק מחצית מ-300,000 אנשי המקצוע בתחום הבריאות (בין 2 ההצעות) להם 5.5 שעות של גישה מקוונת חופשית לחבילת הקורסים של ACLM המכונהLifestyle Medicine & Food as Medicine Essentials Course Bundle (בעלות של 220 דולר על כל קורס), מחליטים לרכוש את הקורס המקוון לסקירת מועצת מנהלים ב-899 דולר. במצב כזה, הקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים יהיה צפוי להרוויח 134,850,000 דולרים, כמעט 135 מיליון דולר מ-150,000 אנשים!

מה אם לאחר מכן האנשים הללו היו רוצים לקבל הסמכת מועצת מנהלים? במצב כזה, הוסיפו עוד 225 מיליון דולר לקופה של ACLM! בקלות.

ומה אם כל אחד מ-300,000 אנשי המקצוע הללו מתחומי הבריאות, יחליט 'להזמין חבר'? זה אומר שה-ACLM ירוויחו 450 מיליון דולר נוספים.

השמים הם הגבול!

אם כל 300,000 אנשי המקצוע יחליטו לברר על משאבים נוספים, לגשת לבחינת ביקורת המועצה ולהיות חברי ACLM מוסמכים מן המניין, המכללה עשויה להרוויח מיליונים על מיליונים של דולרים, כאשר כל אחד מאנשי המקצוע הללו הופך מבלי משים לאוונגליסט רפואי עבור הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי, קוקה קולה ותעשיית המזון המעובד, בזמן שאלה מבצעים דמוניזציה לא רק לשומן רווי אלא גם לחלבון מהחי.

ומה תעשה המכללה האמריקאית לרפואת אורח חיים עם ועידת הבית הלבן שלהם בנושאי רעב, תזונה ובריאות? הם ימשיכו להטמיע את רפואת אורח החיים שלהם בכל פינה בעולם, תוך הדרכת האנשים לנוע יותר ולאכול פחות… בשר.

ההשלכות הבריאותיות הלא מכוונות הללו הן בלתי נתפסות.

בחודש יוני 2019, בזמן שהקשבתי למצגת של ד"ר ג'ורג'יה איד על דו"ח EAT-Lancet, לא יכולתי שלא לראות את הדמיון בין המושגים שהיא תיארה לבין הבעיות שמצאתי ב'רפואת אורח חיים':

 • קריאה מתוזמרת היטב לאימוץ של תזונה מסוכנת
 • מסר מושך ומאוחד בעל משאבים עצומים
 • מוסדות ותאגידים חזקים מאחוריו
 • אג'נדה עם נדיבות אינסופית לכאורה שהודפת ביקורות
 • שותפויות חדשות
 • אישור ברמות הגבוהות ביותר של הממשל

"החשש הוא: תזונה טבעונית דורשת תכנון קפדני וגורמת לאנשים להיות תלויים ב'מומחים', בתוספי מזון ובמזונות מועשרים, שמטבעם חייבים להיות מעובדים." ד"ר ג'ורג'יה איד.

"רפואת אורח חיים – מיקומי בחינות בעולם". תמונה מהאתר של בלינדה פטקי.


ההשקעה של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי בחינוך לבריאות

באתר של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי מופיעים 930 מוסדות חינוך, הכוללים 13 מכללות ואוניברסיטאות של הכנסייה ברחבי צפון אמריקה:

 • האוניברסיטה האדונטיסטית למדעי הבריאות, אורלנדו, פלורידה
 • אוניברסיטת אנדרוס, בריין ספרינגס, מישיגן
 • אוניברסיטת בורמן, לקומב, אלברטה, קנדה
 • קולג' קטרינג, קטרינג, אוהיו
 • אוניברסיטת לה סיירה, ריברסייד, קליפורניה
 • אוניברסיטת לומה לינדה, לומה לינדה, קליפורניה
 • אוניברסיטת אוקווד, האנטסוויל, אלבמה
 • פסיפיק יוניון קולג', אנגווין, קליפורניה
 • האוניברסיטה האדוונטיסטית הדרומית, קולג'דיל, טנסי
 • האוניברסיטה האדוונטיסטית הדרומית-מערבית, קין, טקסס
 • יוניון קולג', לינקולן, ניו יורק
 • אוניברסיטת וושינגטון האדוונטיסטית, טאקומה פארק, מרילנד

החטיבה בצפון אמריקה של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי כוללת 105 בתי חולים ומרפאות מרכזיות תחת המטריות של:
– 'בריאות אדוונטיסטית' [Adventist Health]
– 'טיפול בריאותי אדוונטיסטי' [Adventist HealthCare]
– 'בריאותיסט' [AdventHealth]
– 'בריאות קטרינג' [Kettering Health]
– 'בריאות אוניברסיטת לומה לינדה' [University Health]

כעת מרחיבה הכנסייה האדוונטיסטית את מסרי 'רפורמת הבריאות' שלה עוד יותר.


'האזורים הכחולים' של 'בריאות אדוונטיסטית'

באפריל 2020, קנתה 'בריאות אדוונטיסטית', הנמצאת בבעלות הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי, את הזכויות לתוכנית 'האזורים הכחולים'. בהודעה לעיתונות נכתב: "החזון של 'בריאות אדוונטיסטית' לשיפור רווחת הפרט על ידי השקעה בקהילות בריאות יותר, מושרש במורשת התרבותית של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי." הם ממשיכים להסביר: "'בריאות אדוונטיסטית' פועלת תחת יוזמה בת שלוש שנים להשקת פרויקט 'האזורים הכחולים' בכל קהילה הנמצאת במסגרת טביעת הרגל שלה, המשתרעת על פני למעלה מ-75 קהילות בחוף המערבי ובהוואי ומכסה יותר מ-10 מיליון אנשים."

האתר טוען: להשקת פרויקט 'האזורים הכחולים' לקהילה נדרשים מספר שלבים, כמו גם… איחוד נבחרי ציבור, מועצות אזרחיות, מנהלי עסקים ובניית ועדה של 15 עד 25 איש שתייצג את אותה קהילה.

דקסטר שורני, הנשיא לשעבר של הקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים (ACLM) שהינו דוקטור לרפואה, בעל תואר שני במנהל עסקים ובריאות הציבור וחבר ותיק בכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי בנאשוויל, מונה לאחרונה כקצין הרפואה הראשי של 'בריאות אדוונטיסטית' במכון האזורים הכחולים ומחלקת הרווחה בקהילה.


USCM – ועידת ראשי הערים ה-89 של ארה"ב, 2021

באופן מדאיג, בהודעה לעיתונות שפורסמה ב-6 באוקטובר 2021 נטען כי: "במפגש השנתי ה-89 של USCM (ועידת ראשי הערים של ארצות הברית), 1,400 ראשי ערים מהערים הגדולות באמריקה העבירו החלטה "ליצור יוזמות רווחה קהילתיות של אזורים כחולים… כהבעת תמיכה בבריאות הציבור ורווחתו."

כאשר החלטות עוברות את ועידת ראשי הערים של ארה"ב, הן הופכות למדיניות רשמית שלאחר מכן מגיעה לקונגרס ולנשיא ארצות הברית.

מסמך משנת 2018 מתאר הצעה ל"אישור" מטעם 'האזורים הכחולים' תמורת 6,675,000 דולר! זהו תשלום של כמעט 7 מיליון דולר לקהילה עבור דמי ייעוץ ותמיכה להשגת ה"אישור".

לא רק ש'בריאות אדוונטיסטית' רכשה את הזכויות ל'אזורים הכחולים' ב-2020, אלא שב-16 במרץ 2021 הם הכריזו על שותפות עם ACLM (הקולג' האמריקאי לרפואת אורח חיים).

באופן מדאיג, שיתוף הפעולה בין 'רפואת אורח חיים' (ACLM), שנוסדה על ידי חברי הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי לבין 'התעמלות היא רפואה' של קוקה-קולה, היושבים תחת המטרייה של LMEd Collaborative, מנציח לא רק את הדמוניזציה של שומן רווי מהחי, אלא גם את הכוונה לביצוע דמוניזציה של חלבון מהחי.

הגיע הזמן להפריד בין הכנסייה לצלחת.


לקריאת מאמר נוסף בעברית של בלינדה פטקי על הקשר בין הכנסייה האדוונטיססטית להמלצות התזונה הרשמיות לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *