כולסטרול נמוך במוח: עובדות ובדיות | ד"ר ג'ורג'יה איד

לפניכם תרגום למאמרה של ד"ר ג'ורג'יה איד בשם:
כולסטרול נמוך במוח: עובדות ובדיות
כיצד תרופות סטטינים ודיאטות צמחיות משפיעות למעשה על הבריאות הנפשית שלכם.

למקור לחצו כאן.
מאת: ד"ר ג'ורג'יה איד
פורסם ב-17 בספטמבר 2017

על המחברת:
ד"ר ג'ורג'יה איד היא פסיכיאטרית בוגרת הרווארד, המתמחה בפסיכיאטריה תזונתית ומטבולית ובעלת קרוב ל- 20 שנות ניסיון קליני. היא סיימה תואר ראשון בביולוגיה, עבדה כעוזרת מחקר בתחומי הביוכימיה, הסוכרת וריפוי פצעים, ולאחר מכן השלימה את התמחותה בפסיכיאטריה כללית למבוגרים. היא עבדה כפסיכופרמקולוגית בהרווארד והייתה הפסיכיאטרית הראשונה שם שהציעה ייעוץ תזונתי כאופציה לסטודנטים, סגל וצוות עם בעיות בריאות הנפש. בהמשך שימשה כפסיכיאטרית של סמית' קולג' מסצ'וסטס, שם סיפקה ייעוץ תזונתי וכן שירותי תרופות ופסיכותרפיה לסטודנטים של סמית'. בשנת 2019 היא הקימה שירות ייעוץ וידאו מקוון עבור יחידים, משפחות ורופאים המספק תמיכה לאנשים הנעזרים בתזונה מיוחדת כדי לטפל במצבים פסיכיאטריים ואחרים.
לאתר הרשמי של ד"ר ג'ורג'יה איד לחצו כאן.

לתשומת לבכם: אני לא מסכימה עם מסקנתה של ד"ר ג'ורג'יה איד שטבעונים לא צריכים לחשוש מכך שהם לא צורכים כולסטרול, אנא קראו את הפירוט שלי לגבי כך בהמשך.

היכן ניתן למצוא את הריכוז הגבוה ביותר של כולסטרול בגוף? במוח. המוח עשיר במכוון בכולסטרול, מכיוון שהוא זקוק לכמויות גדולות של כולסטרול כדי לתפקד כראוי. אז מה זה אומר על המספר ההולך וגדל של אנשים שבוחרים בתזונה צמחית נטולת כולסטרול באופן טבעי? ומה עם 15 מיליון האמריקאים שלוקחים תרופות סטטינים כמו ליפיטור כדי להוריד את רמות הכולסטרול שלהם? אנשים שמנסים להוריד את רמות הכולסטרול שלהם מודאגים מבריאות הלב, אבל איך הורדת הכולסטרול משפיעה על הבריאות הנפשית?

מהו כולסטרול?

כולסטרול נמוך הוא מאוד לא מובן. כולסטרול הוא חומר שעוותי שקיים באופן טבעי בממברנות שלנו, המעטפת הגמישה המקיפה כל תא בגופנו. כולסטרול תורם מוצקות מבנית לממברנות ומונע מהן להתפרק. ממברנות הן לא רק מעטפת הגנה לתאים, הן גם מבנים דינמיים ואינטליגנטיים ביותר, המשתתפים באיתות הסלולרי ובהובלה של חומרים אל תוך התאים ומחוצה להם. כולסטרול מהווה גם מרכיב חיוני בויטמין D ובהורמונים רבים אחרים בגוף, כולל אסטרוגן וטסטוסטרון. כל המזונות מהחי (בשר, פירות ים, עופות, מוצרי חלב וביצים) מכילים כולסטרול מכיוון שכל תאי החי זקוקים לכולסטרול.
[לקריאה נרחבת יותר על הכולסטרול קראו את התרגום שלי למאמר הזה של ד"ר ג'ורג'יה איד.]

מדוע המוח זקוק לכולסטרול?

למרות שהמוח מייצג רק 2% ממשקל הגוף הכולל, הוא מכיל 20% מהכולסטרול בגוף. מה כל הכולסטרול הזה עושה שם למעלה? הסינפסות – אזורים קסומים שבהם מתרחשת תקשורת בין תאי מוח – מרופדים על ידי ממברנות עשירות בכולסטרול האחראיות להעברת נוירוטרנסמיטורים כמו סרוטונין, גאבא ודופמין, הלוך ושוב. מיאלין, החומר הלבן המבודד את מעגלי המוח, עשוי ממברנות תפוסות בחוזקה המכילות 75% מהכולסטרול במוח. כולסטרול מסייע גם בהכוונת קצות העצבים המתפתחים ליעד שלהם כשהם נישאים על "רפסודות שומנים". אם הכולסטרול במוח נמוך מדי, אז הממברנות, הסינפסות, רפסודות המיאלין והליפידים שלו לא יכולים להיווצר או לתפקד כראוי, מה שמביא לחריקה צורמת של כל פעילות המוח, כולל ויסות מצב הרוח, למידה וזיכרון.

האם טבעונים צריכים לחשוש מכולסטרול מוחי נמוך?

למרבה המזל, למרות שמזון צמחי מכיל אפס גרם של כולסטרול, תזונה טבעונית כנראה לא גורמת לכולסטרול מוחי נמוך. הסיבה לכך היא שהכולסטרול במוח שלנו לא מגיע מהכולסטרול שאנו אוכלים. הכולסטרול גדול ומגושם מכדי לעבור את מחסום הדם-מוח מכלי הדם של הגוף אל רקמת המוח, כך שהמוח מייצר את כל הכולסטרול שלו במקום. כולסטרול יכול להיות מיוצר מכל דבר – פחמימה, חלבון או שומן – כך שלא משנה מה אנחנו אוכלים, אנחנו תמיד יכולים לייצר הרבה כולסטרול. מקרה לדוגמא: להרבה טבעונים יש רמות "כולסטרול גבוהות" בדם למרות אכילת תזונה נטולת כולסטרול. כדי לקרוא על כך בעצמכם, פשוט חפשו בגוגל "טבעונים עם כולסטרול גבוה" ותגיעו לסיפורים מעניינים. אין לנו דרך למדוד ישירות את רמות הכולסטרול במוח בבני אדם חיים, ולכן איננו יכולים להשוות את רמות הכולסטרול במוחם של טבעונים, צמחונים ואוכלי כל, אבל אין סיבה לחשוב שלאנשים שבוחרים בתזונה טבעונית יהיה כולסטרול מוחי נמוך יותר מכל אחד אחר. ישנם רכיבים תזונתיים אחרים שטבעונים כן צריכים לדאוג לגביהם, אבל בניגוד למה שנהוג לחשוב, כולסטרול הוא כנראה לא אחד מהם.


הערה – נעמה עציץ: אני מאוד לא מסכימה עם המסקנה של ד"ר איד לגבי כך שכולסטרול הוא לא מרכיב תזונתי שטבעונים צריכים לדאוג לגביו. לא בגלל שמה שהיא כותבת לגבי כך שיש טבעונים עם כולסטרול גבוה הוא לא נכון, אלא בגלל שזו מסקנה שמגיעה מהסתכלות מצומצמת על משבצת אחת בלבד מתוך תמונה שלמה. כדי שהגוף שלנו ייצר כולסטרול באופן מספק הוא תלוי בחומרי ההזנה שאנו מספקים לו וביכולת של האיברים המעורבים לתפקד באופן תקין. איברים לא מתפקדים רק על בסיס זה שהם "אמורים", הם מתפקדים על בסיס זה שאנו מזינים אותם בחומרי הזנה וחומרי בניין, כך שבין אם אנו משיגים כולסטרול באמצעות תזונה או בין אם באמצעות ייצור הכבד – אנו תמיד נהיה תלויים בתפקוד תקין של המערכות והאיברים בהם הגוף משתמש ובחומרי ההזנה להם הוא זקוק כדי לבצע את העבודה הזו. העובדה שבדיקות לא מראות לנו מחסור ברכיב מסוים לא אומרת שהגוף לא עובד קשה כדי לשמור על האיזון שלו. תוצאות הבדיקות לרוב לא משקפות לנו את בזבוז המשאבים והמאמצים שהגוף משקיע כדי לשמור על עצמו בהומאוסטזיס, בייחוד כאשר הוא במחסור או במצב של פגיעה תפקודית במערכות השונות. במילים אחרות: אין פעולה בגוף שאינה תלויה במזון שאנו אוכלים, והעובדה שהגוף יכול לייצר בעצמו משהו או שלא רואים מחסור בבדיקות לא בהכרח אומרת שהמצב תקין.

האם כולסטרול נמוך בדם גורם לבעיות נפשיות?

כנראה שלא. זה לא הגיוני שכולסטרול נמוך בדם יגרום לתסמינים פסיכיאטריים, מכיוון שהמוח מייצר את הכולסטרול שלו ללא קשר לכמות הכולסטרול בדם. במילים פשוטות: כולסטרול נמוך בדם אינו גורם לכולסטרול נמוך במוח.

מחקרים מסוימים מראים ראיות חלשות לגבי כך שאנשים עם רמת כולסטרול כללית נמוכה יותר בדם עשויים להיות בעלי סיכוי גבוה יותר להיות מדוכאים, אלימים או עם מחשבות אובדניות, אך מחקרים אחרים לא. כל המחקרים, משני הצדדים, הם מחקרים "אפידמיולוגיים" שאינם מסוגלים להראות קשרי סיבה ותוצאה, הם יכולים רק להצביע על קשרים אפשריים. לכן, גם אם כל מחקר אפידמיולוגי הראה קשר בין כולסטרול נמוך לבעיות פסיכיאטריות, הקשר לכאורה בין השניים יכול להיות פשוט צירוף מקרים. בנקודת זמן זו, אין תמיכה מדעית ברורה לגבי כך שכולסטרול נמוך בדם מגביר את הסיכון לדיכאון, אלימות או חשיבה אובדנית.

האם אנשים הנוטלים תרופות סטטינים צריכים לדאוג לגבי כולסטרול מוחי נמוך?

כן. "סטטינים" הם תרופות שנועדו להוריד את רמת הכולסטרול LDL, מה שנקרא "הכולסטרול הרע". הם פועלים על ידי הפחתת הפעילות של HMG-CoA reductase, האנזים שהתאים שלנו משתמשים בו לבניית מולקולות כולסטרול חדשות. למרבה הצער, סטטינים אכן חוצים את מחסום הדם-מוח וחודרים לתאי מוח, שם הם מפחיתים את היכולת הטבעית של המוח לייצר את מולקולות הכולסטרול היפות שהמוח צריך כדי לבצע את עבודתו החשובה.

פעם חשבנו שרק תרופות סטטינים מסוימות יכולות לחדור למוח, אבל מסתבר שכולן עושות זאת, אלא שחלקן מגיעים לרמות גבוהות יותר בתוך המוח מאחרות. אבל אל תתנו לזה לתת לכם תחושת ביטחון כוזב – אפילו Pravastatin (Pravachol), שלו הכי קשה לעשות את המסע, חודר למוח מספיק כדי להפריע לייצור הכולסטרול שלו.

לא היו ניסויים רבים בבני אדם שבדקו את ההשפעות של סטטינים על תפקוד המוח, אבל המעטים שנעשו מצביעים על כך שיש סיכון אמיתי לבעיות קוגניטיביות אצל אנשים מסוימים:

"מחקרי RCT [מחקרים אקראיים מבוקרים] לגבי השפעת סטטינים ותפקוד קוגניטיבי, הראו תוצאות שנויות במחלוקת, כאשר שלושה מחקרי RCT דיווחו על ציוני ביצועים נמוכים יותר במיעוט של בדיקות קוגניטיביות בקרב נוטלי סטטינים. לפיכך, אנו מסיקים שיש צורך בניסויי ביקורת אקראיים יותר ועד אז יש לשקול את היתרונות של סטטינים מול הסיכונים של ירידה קוגניטיבית על בסיס אינדיבידואלי". [Chatterjee S et al 2015 Curr Cardiol Rep 17:4]

כל הקופסאות של יצרני הסטטינים כוללות את אותה אזהרה:

"לאחר השיווק, היו דיווחים נדירים על פגיעה קוגניטיבית (למשל, אובדן זיכרון, שכחה, ​​אמנזיה, פגיעה בזיכרון, בלבול) הקשורים לשימוש בסטטינים. בעיות קוגניטיביות אלו דווחו לגבי כל הסטטינים. הדיווחים הם בדרך כלל לא רציניים והפיכים עם הפסקת נטילת הסטטינים, עם זמנים משתנים עד להופעת הסימפטומים (יום אחד עד שנים) ופתרון התסמינים (חציון של 3 שבועות)."

די, ברצינות? אני לא יודע מה איתכם, אבל אני לא הייתי רוצה אף אחת מתופעות הלוואי האלה. הם אומרים שהן נדירות, אבל דוחות של "אחרי שיווק" נוטים להיות נדירים מכיוון שרוב האנשים אינם מדווחים על תופעות הלוואי ישירות ליצרן. אם אתם מרגישים מטושטשים עם סטטינים, סמכו על החוויה שלכם מאשר על האותיות הקטנות. הדרך היחידה לדעת בוודאות אם הסטטינים הם האשמים היא להפסיק את נטילתם כדי לבדוק בעצמכם אם הערפול עובר. [ברוב המקרים זה לא יהיה מסוכן מבחינה רפואית, אך אנא התייעצו תמיד עם הרופא שלכם לפני ביצוע שינויים כלשהם בסדר נטילת התרופות שלכם].

סטטינים ומחלות לב

להפסיק את הסטטינים? מה לגבי כולסטרול גבוה ומחלות לב? האם מיליוני עורקים ברחבי הארץ לא ייסגרו?

סטטינים הם רעיון רע עבור רוב האנשים – לא רק בגלל שהם יכולים להפריע למוח, להאט את ייצור ההורמונים, להפחית את רמות הקו-אנזים Q10, לגרום לכאבי שרירים ולהעמיד אתכם בסיכון לתופעות לוואי אפשריות אחרות, אלא גם בגלל שהם עלולים אפילו לא להפחית את הסיכון שלכם להתקפי לב. הקרדיולוג הידוע ד"ר אסאם מלחוטרה מסכים: מחלות לב אינן קשורות לכולסטרול או לשומן רווי.

מחלת לב עוסקת בתנגודת לאינסולין (המכונה טרום סוכרת) ודלקת בכלי הדם. תזונה עשירה בפחמימות מזוקקות (כמו סוכר, קמח, דגנים ומיץ פירות) יכולה להוביל לרמות אינסולין גבוהות באופן חריג. במקרה זה, אינסולין מגביר את פעילות האנזים בונה הכולסטרול HMG-CoA-reductase – אותו אנזים שתרופות סטטינים מדכאות. [Nelson DL, Cox MM. להנינגר עקרונות הביוכימיה. מהדורה 5. ניו יורק, ניו יורק: W.H. פרימן; 2008:842.]

זה נכון – אכילת יותר מדי פחמימות מעובדות היא ככל הנראה מה שמעלה את הכולסטרול ה"רע" (ואת הטריגליצרידים) מלכתחילה. השיחה מגיעה מתוך הבית. הפחיתו את הפחמימות המזוקקות בתזונה שלכם ותשפרו באופן טבעי את תוצאות בדיקת הכולסטרול – הכל ללא תרופות, תופעות לוואי או השתתפות כספית עצמית. רוב הסיכויים הם שאם יש לכם "כולסטרול גבוה" – אין לכם בעיית כולסטרול אלא בעיית סוכר. כולסטרול הוא רק צופה תמים מהצד, מושחת מרוב סוכר ומואשם באמצעות קשר אסוציאטיבי.

כמה כולסטרול עלינו לאכול?

זו שאלה מרתקת וקשה לענות עליה בוודאות. התאים שלנו יכולים לייצר כולסטרול מאפס ממזונות שאינם מכילים כלל כולסטרול, אז מבחינה טכנית, אנחנו לא צריכים לאכול שום כולסטרול. עם זאת, ייצור כולסטרול זו עבודה קשה – נדרשות 30 תגובות כימיות כדי לבנות מולקולת כולסטרול אחת. ככל הידוע לנו, הגוף עשוי להעדיף צריכה של כולסטרול מוכן ממזון, כך שהוא לא יצטרך להתאמץ כדי לשמור על המלאי.

אז תיאורטית, אפשר בכל מקרה להסתדר בלי לאכול כולסטרול, אבל האם מסוכן לאכול יותר מדי כולסטרול? כנראה שלא.

אפילו ההנחיות האחרונות של ה-USDA ביטלו סוף סוף את ההתנגדות לכולסטרול תזונתי:

"הראיות הזמינות לא מראות שום קשר מובהק בין צריכת כולסטרול בתזונה לבין כולסטרול בסרום… כולסטרול הוא אינו רכיב תזונה עם חשש לצריכת יתר."

מדוע איננו צריכים לדאוג לגבי כולסטרול תזונתי? לגוף יש מנגנונים אלגנטיים לוויסות כמות הכולסטרול שאנו סופגים מהמזון. חשוב מכך, הרוב המכריע של הכולסטרול בדם אינו מגיע ממזונות שאתם אוכלים אלא נוצר על ידי הגוף. "כולסטרול גבוה" מתרחש כאשר אנו אוכלים יותר מדי ולעתים קרובות מדי מהפחמימות הלא נכונות, לא כאשר אנו אוכלים יותר מדי סטייק וביצים.

מהי התזונה הטובה ביותר למוח?

כפי שראיתם, ייתכן שלמוח לא אכפת כמה כולסטרול אתם אוכלים – אז ממה כן אכפת למוח? איזה סוג של דיאטה המוח רוצה שנאכל? טִבעוֹנִית? צִמחוֹנִית? יָם תִיכוֹנִית? פליאו? דלת פחמימות? זהו נושא חם ושנוי במחלוקת שלמרבה הצער מעורר לעתים קרובות ויכוחים ציבוריים ופרטיים מרושעים. בחנתי את הנושא הזה מזוויות רבות, והתשובה הקצרה היא: זה תלוי.

מאכלים מסוימים טובים יותר מאחרים בהזנת המוח, וחלק מהמאכלים שאנו מחשיבים כבריאים יכולים אפילו לפעול נגדנו. כדי להיות בטוחים שאתם מקבלים את כל הויטמינים, המינרלים והאומגה 3 שאתם צריכים, אנא עיינו במאמר שלי על מיקרו-נוטריינטים ובריאות המוח. [לקריאת המאמר הזה בעברית לחצו כאן.]

לא משנה באיזו דיאטה תבחרו, ישנם שני כללים אוניברסליים שכולנו יכולים להסכים עליהם:
1) להימנע ממזונות מודרניים מעובדים ומפחמימות מזוקקות
2) לודא שאתם מקבל את כל אבות המזון החיוניים שהמוח שלכם צריך

בקיצור: מזערו את הזבל ומקסמו את ההזנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *